Chceme čisté město. Praha spustila kampaň k začátku platnosti tzv. protikuřáckého zákona - Ekologie - Český Metropol

Ekologie

Chceme čisté město. Praha spustila kampaň k začátku platnosti tzv. protikuřáckého zákona

zdroj: Hl. m. Praha

Praha | Magistrát hlavního města Prahy připravil spolu s městskou částí Praha 1 kampaň Chceme čisté město. Ta varuje před dopady odhozených cigaretových nedopalků na životní prostředí a žádá kuřáky, aby...

 

nedopalky neodhazovali na zem. Její součástí byla i distribuce tzv. mobilních popelníků.
Od 31. května platí restrikce spojené se začátkem platnosti tzv. protikuřáckého zákona. Mimo jiné se nesmí od tohoto data kouřit v uzavřených prostorách restaurací, barů a hospod. Kuřáci nepochybně budou chodit kouřit na ulice, kde by se podle zkušeností ze zahraničí mohly začít ve větší míře objevovat nedopalky. Takovou situaci řešili po zavedení zákazu kouření v uzavřených prostorách např. v Paříži a Londýně, kde začali udělovat za odhození nedopalků vysoké pokuty a zároveň začali informovat občany o škodlivosti nedopalků.
„Je důležité se v rámci začátku platnosti tzv. protikuřáckého zákona zaměřit i na čistotu životního prostředí. Cigaretový nedopalek není jen nepořádek na zemi, ale jeho obsah kontaminuje přírodu jedovatými látkami, což si málokdo uvědomuje. Právě na to má naše kampaň Chceme čisté město upozornit,“ uvedla k problematice nedopalků radní pro oblast životního prostředí Jana Plamínková.
Vzhledem k počtu a popularitě restaurací a barů v centru metropole se kampaň zaměřuje především na Staré Město. Týmy budou působit na čtyřech vytipovaných místech: na náměstí mezi ulicemi V Kolkovně, Vězeňská a Široká; na náměstí Republiky; na Staroměstském náměstí a mezi ulicemi 28. října, Na Můstku a Na Příkopě. 
Součástí kampaně jsou i tzv. mobilní popelníky, které týmy nabídnou zájemcům bezplatně. V obalu na cigaretovou krabičku je zabudován popelník, do kterého lze nedopalek dočasně uložit v případě, že v blízkosti není žádný popelník nebo odpadkový koš. 

Zdroj: Hl. m. Praha

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Více  » Ekologie  

 » Kraje  » Praha