Vláda schválila čtyři miliardy na revitalizaci Krušných hor - Ekologie - Český Metropol

Ekologie

Vláda schválila čtyři miliardy na revitalizaci Krušných hor

zdroj: Ústecký kraj

Ústí nad Labem | Program Revitalizace Krušných hor schválila v závěru listopadu na svém zasedání vláda České republiky. S podporou Ústeckého a Karlovarského kraje jej inicioval Úřad zmocněnce vlády a zpracovalo...

 

Ministerstvo zemědělství spolu s Ministerstvem životního prostředí. Do konce roku 2030 tak bude do oblastí severozápadního pohoří investována částka 4,1 miliardy korun.
„Podnět k záchraně Krušných hor je z naší strany opravdu dlouhodobý a jsem rád, že jsme vládu konečně přesvědčili,“ říká hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s tím, že dlouholetým procesem bude také realizace. „Všichni víme, že stromy rostou desítky let. Věřím však, že spolu s dalšími podpůrnými opatřeními zachováme Krušné hory, jako důležitý ekosystém nejen pro náš kraj, také pro příští generace,“ dodává Oldřich Bubeníček. „Lesy Krušných hor jsou napadeny plísní a usychají. Historická průmyslová zátěž poškodila původní porosty a lesní půdy. Náhradní smrky, které sem byly dočasně vysazeny v 90. Letech, se však v poškozené půdě oslabily a podléhají škůdcům. Stavu lesu nepřispívá ani přemnožená zvěř. Proto jsou nezbytné investice do urychlené obnovy původních smíšených lesů, které do této oblasti patří a řada souvisejících opatření. Jde především o zachování funkce lesa, ale také o celkovou obnovu Krušných hor, které se právem stávají stále oblíbenějším turistickým cílem,“ vysvětluje regionální zástupkyně zmocněnce vlády pro Ústecký a Karlovarský kraj Gabriela Nekolová. 

Zdroj: Ústecký kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Více  » Ekologie  

 » Kraje  » Ústecký  

 » Finance  

 » Politika