Zoo Ústí: Medvěd malajský je samička - Zvířata - Český Metropol

Zvířata

Zoo Ústí: Medvěd malajský je samička

foto archiv zoo

Ústí nad Labem | V ústecké zoo proběhla první kontrola mláděte medvěda malajského poté, co v polovině února samice Barma přivedla na svět své druhé mládě v pořadí. Kvůli přestárlé populaci v evropských zoologických zahradách nebyl u tohoto druhu za posledních sedm let v Evropě zaznamenán žádný odchov.

 

Podle tiskové mluvčí zoo Věry Vrabcové byla samice Barma kvůli kontrole nalákána do vedlejší expozice a oddělena. „Snažili jsme se, aby tato doba byla co nejkratší, protože na rozdíl od prvního odchovu v roce 2011 si Barma toto mládě více užívá, nechce od něj odejít ani na chvíli. Čekali jsme, až medvídě trochu povyroste a bude možné základní kontrolu zdravotního stavu, zjištění pohlaví a hmotnosti spojit i s nutným očkováním,“ přibližuje chovatelka Klára Machoňová. Prohlídkou bylo zjištěno, že mládě je samička o hmotnosti 5 kg, je zcela zdravá a v pořádku. Byl jí aplikován registrační čip a dostala vakcínu proti psince, parvoviróze a hepatitidě.

V polovině dubna byly neprodyšné zábrany okolo expozice nahrazeny nízkým plůtkem, takže v současné době již návštěvníci mohou z dostatečné vzdálenosti mládě s matkou sledovat. Malá samička bude den ode dne zdatnější a šikovnější, podle zkušeností z minulého odchovu by se cca v pěti měsících mohla představit veřejnosti ve venkovním výběhu.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zvířata  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření