Skla pro Volvo XC40 dodává chudeřická AGC Automotive - Auto - Český Metropol

Auto

Skla pro Volvo XC40 dodává chudeřická AGC Automotive

Foto archiv

Chudeřice/Ústí nad Labem | Chudeřická AGC Automotive Czech, největší závod na výrobu autoskel v Evropě, dodává skla pro nejnovější model švédské automobilky Volvo XC40. Vůz je nejmenším SUV automobilky, přesto patří k technicky nejvyspělejším na trhu.

 

Využívá například poloautonomní řízení. AGC Automotive Czech dodává skla do předních a zadních dveří. Ročně by měla chudeřická firma švédské automobilce dodat skla na 94.000 vozů.

Luděk Steklý, generální ředitel AGC Automotive Czech: „Automobilka Volvo patří k náročným zákazníkům. Jsem nesmírně rád, že se můžeme v Chudeřicích podílet na projektu modelu XC40, který bude udávat tón v segmentu malých SUV. Pro nás byl projekt mimo jiné zajímavý tím, že jsme v sériové výrobě využili poprvé novou technologii. A osvědčila se, za což děkuji všem svým kolegům,“

„Malé“ SUV Volvo XC40 má veškeré technické vymoženosti jako jeho větší bratři 60 a 90. Autu nechybí totožné konektivní systémy a infotainment. Jde o vůbec první model automobilky postavený na platformě CMA. Od roku 2019 bude také auto plně elektrické.

„Je skvělé, že se nám daří neustále posouvat tak, abychom získávali zde v Chudeřicích zakázky pro takovéto významné automobilky a jejich modely. Těším se na další podobné projekty,“ doplnil Luděk Steklý.

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Doprava  

 » Auto  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření