AAA Auto letos prodalo už přes 22 500 aut - Auto - Český Metropol

Auto

AAA Auto letos prodalo už přes 22 500 aut

zdroj: AAA Auto

Praha | Největší prodejce ojetých automobilů letos již prodal přes 22 000 vozů, a na základě dosavadního růstu plánuje v roce 2017 ve čtyřech zemích prodat téměř 80 000 aut. Růst prodejů podpoří otvíráním nových...

 

poboček v Polsku a svou síť po několika letech posílí i v České republice, kde otevře nové autocentrum v Mladé Boleslavi. 
Z hlediska situace na trhu je podle AAA AUTO hlavním nešvarem stále stáčení tachometrů, které se navíc stalo masovým jevem i v Německu. To je přitom bohužel dlouhodobě největším zdrojem individuálních dovozů.
„Meziroční růst prodejů skupiny AAA AUTO v 1. čtvrtletí byl 10 %. Za první čtvrtletí skupina prodala celkem 17 715 vozů. S prvními více než třemi týdny dubna jsme již překonali hranici dvaadvaceti a půl tisíce aut. V březnu jsme s téměř sedmi tisíci prodaných vozů zaznamenali nejlepší měsíční výsledek skupiny od října 2007. V České republice byl březen s 4314 prodanými auty a meziročním nárůstem o 11,7 % nejlepším měsícem v pokrizovém období. Dosavadní výsledky nás opravňují k optimistické předpovědi, na základě které odhadujeme celkové prodeje skupiny AAA AUTO v letošním roce na 77 000 aut. Tím se přiblížíme absolutnímu rekordu 80 000 prodaných aut z roku 2007, tedy v posledním roce před krizí,“ řekla generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová. 
V prvním čtvrtletí byla nejprodávanějším ojetým vozem v síti AAA AUTO v České republice Škoda Octavia následovaná Škodou Fabia a VW Passat. 
Růst prodejů společnost podpoří otevřením až čtyř poboček v Polsku a také prvního nového autocentra v České republice po třech letech v Mladé Boleslavi. Pobočka zahájí testovací provoz 26. dubna a plný servis poskytne zákazníkům od 10. května. Jedná se již o dvaadvacátou pobočku v České republice, kde AAA AUTO působí v každém kraji minimálně v jednom městě. Další rozvoj čeká také značku Mototechna, jejíž odnož luxusních vozů Mototechna Premium v těchto dnech slaví již třetí výročí.

Zdroj: AAA Auto

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Auto