Rýsují se nové formy spolupráce kraje a Škody Auto - Auto - Český Metropol

Auto

Rýsují se nové formy spolupráce kraje a Škody Auto

zdroj: Královéhradecký kraj

Hradec Králové | Problematika zaměstnávání cizinců nebo prohloubení spolupráce v oblasti vzdělávání, to byla témata jednání hejtmana Jiří Štěpána a jeho náměstkyně Martiny Berdychové v závodu Škoda Auto...

 

Mladá Boleslav.
Kraj stojí o užší spolupráci a kooperaci s automobilkou při rekrutování nových zaměstnanců. Mnoho zaměstnavatelů v regionu včetně krajských příspěvkových organizací má dnes problém s hledáním nové pracovní síly. Zejména ve zdravotnictví to je a bude velmi skloňované téma.  „I z toho důvodu jsem požádal o spolupráci v rekrutování nových potenciálních zaměstnanců. Automobilka má s náborem kvalitních pracovníků v zahraničí, především pak na Ukrajině zkušenosti. Dovedu si představit, že by k nám pak necestovali za prací jen muži, ale že by s nimi šly i jejich manželky a děti. Celé rodiny by se dále podílely na rozvíjení trhu práce,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán. 
Dalším společným tématem Královéhradeckého kraje a automobilky bylo rozšíření spolupráce na poli vzdělávání. Automobilka Škoda již delší dobu velmi dobře a úzce spolupracuje s  průmyslovou školou v Rychnově nad Kněžnou. „To považuji za dobrý příklad spolupráce školy a zaměstnavatele. Obdobné propojení by mohlo být rozšířeno i mezi naším vrchlabským učilištěm a závodem ve Vrchlabí. Cílem je, aby byli naši žáci co nejlépe kvalifikováni už během studia a měli pokud možno vyhlídky dobrého zaměstnání po absolvování školy,“ doplnila náměstkyně hejtmana Martina Berdychová, která je odpovědná za školství.

Zdroj: Královéhradecký kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Auto  

 » Kraje  » Královéhradecký