Masaryk Racing Days v Brně - Auto - Český Metropol

Auto

Masaryk Racing Days v Brně

zdroj: H. Král

Brno | V rámci Masaryk Racing Days + BOSS GP byl ozdobou v Boss GP start pěti vozů formule 1 z minulého desetiletí. V průběhu dvou dnů zasáhlo do bojů v různých závodech celkem 250 automobilů. Své...

 

nejrychlejší kvalifikační kolo zajel Ingo Gerstl na monopostu Toro Rosso STR1 průměrnou rychlostí 200,664 kilometrů v hodině. Pro Gerstla, který průběžně šampionát BOSS GP vede, je Brno jeden z nejoblíbenějších závodů. Trať pravidelně využívá i k soukromému testování.
Mezi piloty byla i česká závodnice Veronika Cichá, která se na start postavila v růžovomodrém monopostu. Veronice Ciché se jízda povedla a dojela na čtrnáctém místě. Se svým vozem Dallara GP2 obsadila dvanáctou pozici. 
Svoji premiéru si v Brně odbyl seriál Škoda Octavia Cup. Za volant okruhové Octavie RS se posadil například známý závodník Michael Vorba, syn úspěšného pilota ETCC Petra Fulína, nebo herec David Suchařípa.
Poslední body v sezoně si mezi sebe na Masarykově okruhu rozdělili i účastníci mezinárodního mistrovství České republiky v okruhových závodech. To je rozděleno tradičně do tříd podle kubatury a typu vozu. Nebývale početné startovní pole byla formulová Divize 2+3, do níž je přihlášeno 15 vozů F3, které doplní dalších dvaadvacet slabších formulí. Nabitá byla i oblíbená nejsilnější třída nad 3500 ccm, v níž startovat 27 vozů.
250 vozů bylo na startovních listinách závodu Masaryk Racing Days co byla určitě pasta pro očí diváků kterému přálo i krásne počasí oba dny.

Zdroj: H. Král

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 » Auto  

 » Kraje  » Jihomoravský