Monopol končí, smazat body lze už i v Sosnové. A levněji - Auto - Český Metropol

Auto

Monopol končí, smazat body lze už i v Sosnové. A levněji

Ikona

24. září 2009, 10.03 | SOSNOVÁ (ČESKÁ LÍPA) | Více než rok si mostecký autodrom užíval svého výsadního postavení. Byl to jediný polygon v Česku, kde si mohli šoféři po absolvování placeného kurzu bezpečné jízdy odmazat tři trestné body, píší ve čtvrtečním vydání Lidové noviny.

 

Nyní mostecký monopol končí. Novým místem, kde bude možné body odečíst, je Sosnová u České Lípy. Licenci od Libereckého kraje tu získali od půli září, první skupinu zájemců o odečet přivítají v říjnu. Největší devízou nového "odečítacího centra" bude cena tamních kurzů. Za sedmihodinové školení tam zájemci zaplatí 3900 korun. Tedy o 1500 korun méně než v Mostě, uvádí deník.

Sosnová ale za možnost odečítání bodů zaplatila desítka milionů korun. Musela totiž areál modernizovat, aby splnila podmínky zákona. Za přispění poslance ODS Oldřicha Vojíře se totiž v zákoně objevily podmínky, které mohl v té době splnit pouze Most. Například smykovou desku, jedno z povinných pěti cvičišť, jiný polygon v zemi neměl. Spekulace, že byl zákon ušit mosteckému autodromu přímo na míru, posiluje podle Lidových novin fakt, že zmíněný zákonodárce z Mostu pochází a zná se s lidmi z autodromu. On sám to popírá.

Příští rok se chystá na odečet bodů i cvičiště v Jihlavě, píší Lidové noviny.

Tématické zařazení:

 » Auto