Archiv článků - Český Metropol

Archiv článků

Francouzské trhy na Kampě přilákaly stovky lidí. Platit se dalo i se stravenkovou kartou

- Praha I Francouzské trhy na pražské Kampě přilákaly stovky zájemců. Nejrůznější dobroty, vína, sýry byly k ochutnání i zakoupení v tomto romantickém koutě hlavního města. Navíc zde kromě klasické karty bylo možné platit nejrozšířenější tuzemskou stravenkovou kartou Ticket Restaurant Card.

Hasiči varují: Zamykání vchodových dveří u bytových domů vás může stát život!

- Praha I Je to zvyk ještě z dob socialismu, který ale dodnes v tisících bytových domech u nás přetrval. Zamykají se dveře u vchodů do domů proto, aby se tam nedostal nikdo nepovolaný. Hasiči ale varují, že jde o čirý nesmysl,který může ohrozit zdraví a život stovek lidí!

ČSA: Páté nejméně přesné aerolinky na světě!

- Praha I ČSA se netěší zrovna dobré pověsti. Jsou páté nejméně přesné aerolinky na světě. Poprvé v historii klesla přesnost Českých aerolinií pod padesát procent. Jde o nejhorší výsledek ČSA v historii. Vyplývá to z nového žebříčku, který sestavila společnost OAG.

Lucie Bílá nazpívala pro svého chlapa tuhle písničku a hned se stala obrovkým hitem! Poslechněte si ji!

- Praha I Lucie Bílá je žena činu! Když se pro něco rozhodne, jde do toho hlava nehlava. V poledních dvou letech jenom září. Může za to muž jejího srdce Radek Filipi. Právě pro něj nazpívala písničku Protože, jejímž autorem je Marek Ztracený.

V Harrachově chtějí zachránit skokanské můstky, volá po tom i zpěvačka Jitka Zelenková!

- Harrachov I Po záchraně unikátních skokanských můstků v krkonošském Harrachově, volají tisíce lidí. Dokonce na to byla vypsána sbírka. Po tom, aby byly zachovány tyto mosty, z kterých se ještě nedávno skákalo u příležitosti různých mistrovství, volá i zpěvačka Jitka Zelenková.

Prezidentova autobiografie trhá rekordy v prodejnosti!

- Paříž I Autobiografie bývalého francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho nazvaná Passions (Vášně) vede ve Francii žebříček prodejnosti knih všech žánrů. Kniha vyšla v neobvykle vysokém nákladu 200 000 výtisků a je téměř prodána. Publikace má 360 stran a francouzský tisk se jí nebývale věnoval.

Unikátní pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit slaví čtvrtstoletí

- Pelhřimov I Unikátní Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově slaví 25. výročí. Sídlí v jedné z městských bran a je jediným zařízením svého druhu ve střední Evropě. V průběhu své existence zaznamenalo řadu událostí, které možná stojí v souvislosti s kulatými narozeninamim jež mapuje česká NEJ, za zmínku!

Jak Petra Janů tráví léto a odkud poslala pozdravy? Čtěte!

- Č. Krumlov I Zpěvačka Petra Janů je člověk, který miluje jaro a léto a náležitě si tato období užívá. Kromě celé řady vystoupení, tráví čas nejenom v Praze, ale i na své jihočeské chalupě. Někdy je však čas vyrazit za kulturou i jinak než pracovně. Třeba právě teď a fanouškům poslala také netradiční pozdrav!

Ze zpěváků se stane divá zvěř! Tarzan přichází!

- Praha I Kdo by neznal příběh o Tarzanovi, pánovi džungle. Byl už divákům představen v mnoha zpracováních, ale i v Česku bude nyní mít svou podobu. Na podzim v Divadle Hybernia bude mít premiéru stejnojmenný muzikál. Jak se na něj připravují herci a zpěváci, kteří se v něm objeví?

Cestování vlakem: Do ČR se pomalu blíží 21. století s WiFi připojením

- Praha I To, co je i v blízkém zahraničí zcela běžné, se do Česka blíží pomalými kroky. Někdo by řekl pozdě, ale přece, nicméně proč to jinde jde a tady ne, nebo tak vláčně. Řeč je o WiFi připojení alespoň na mezinárodních trasách v rámci Českých drah.

Strana výpisu

9 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

31.5%

 

Ne

45.8%

 

Zlepšuje se to

22.7%