Archiv článků - Český Metropol

Archiv článků

Snědl pětapadesát knedlíků a vyhrál

Ikona

4. března 2008 - Varnsdorf/Děčínsko – Soutěž Varnsdorfský otesánek již po šesté vyhrál její organizátor Miloš Janček a výkonem 55 knedlíků s gulášovou omáčkou pokořil ostatní účastníky. Sice se snažil o rekord, ale ten mu nevyšel. Rekordmanem je se 65 knedlíky Kamil Hamerský, který je spořádal v roce 2004.

Další kus hnědouhelného dolu se zelená

Ikona

3. března 2008 - Most - Tři sta hektarů rekultivovaných ploch vrátila Mostecká uhelná a.s., v loňském roce obyvatelům Mostecka.
Obnova krajiny po těžbě hnědého uhlí pokračovala vloni na dalších 1 575 hektarech, kde probíhaly přípravné a technické práce. Vynaloženo na ně bylo bezmála 110 miliónů korun.

V chomutovském zooparku čekají čápy

Ikona

3. března 2008 - Chomutov - Nejen o zvířata, které v chomutovském Podkrušnohorském lesoparku chovají v zajetí, starají se jeho pracovníci také o volně žijící zvířata, kterým pomáhají spoluvytvářet vhodné podmínky pro život na území zooparku.

Ústecký kraj rozjíždí projekt proti zneužívání dávek v Litvínově

Ikona

3. března 2008 - Ústecký kraj rozběhne první fázi pilotního projektu minimalizace zneužívání sociálních dávek. Již v březnu letošního roku začne město Litvínov poskytovat dávku v hmotné nouzi z části ve formě poukázek. Smyslem projektu je zajistit účelné využití sociálních dávek.

Dnes vyjel za mladými lidmi opět Preventivní vlak bezpečné železnice

Ikona

3. března 2008 - Nehody na přejezdech, úrazy elektrickým proudem z troleje o napětí až 25 000 voltů nebo zachycení člověka vlakem na širé trati i přímo v železniční stanici. Takových neštěstí je stále hodně, lidé při nich umírají naprosto zbytečně a statistiky hovoří jednoznačně: velmi rizikovou skupinou jsou mladí lidé ve věku od 13 do 19 let.

Za deset let horníci pomohli regionu 300 miliony

Ikona

3. března 2008 - Most, Chomutov - V loňském roce podpořila Mostecká uhelná a.s. region Mostecka a Chomutovska téměř 30 miliony korun. Od roku 1998 pomoc regionu představuje už více než 330 milionů korun.

Pohybem ke kráse

Ikona

2. března 2008 - Stále ještě novotou vonící Sportovní hala v Teplicích – Na Stínadlech přivítala v závěru uplynulého měsíce již třetí zastavení postupové soutěže o titul Miss Aerobic Tour 2008. Proběhla ve třech věkových kategoriích, z nichž největší zájem byl pochopitelně o tu poslední, kde se soutěžilo o postup do květnového semifi nále v Praze. Porota měla nelehký úkol – vybrat z více než 80 přihlášených pouhých pět nejlepších.

Chomutov hostil finále Missis ČR

Ikona

1. března 2008 - Chomutov | V Městském divadle v Chomutově se uskutečnilo fi nále soutěže Missis ČR 2008 o nejsympatičtější maminku a nejsympatičtější dítě.

Metropol 2008 č. 5

Ikona

1. března 2008 - Hokejového obránce Jiřího Šlégra si většina lidí neumí představit jinak, než na ledě, kde robustní bek dokáže nejen rozdávat soupeřům parádní bodyčeky, ale sem – tam také nějakou tu ránu. Rány umí také přijímat, protože k lednímu hokeji to zkrátka patří. Ostatně zkušeností nejen z našich kluzišť, ale také z kanadsko – americké NHL, má více než dost.

Na vlastní kůži zažijete pocity horníků v podzemí

Ikona

27. února 2008 - Most – Kopisty - S prvním březnem se otevře Podkrušnohorské technické muzeum v Kopistech u Mostu, v areálu bývalého dolu Julius III. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet na vlastní kůži pocity, které denně zažívali horníci v hlubinné šachtě, s jakými stroji a v jakém prostředí pracovali. To vše zažijí bez toho, aby museli sfárat pod zem, v ukázkové štole.

Strana výpisu

... 4092 ...