Archiv článků - Český Metropol

Archiv článků

VZP oslavila Velikonoce se studenty vysokých škol

Ikona

17. března 2008 - Dne 17. března proběhla na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem informačně-zábavná akce Všeobecné zdravotní pojišťovny nazvaná „Bezpečně nejlepší Velikonoce“. Cílem akce bylo upozornit na některá důležitá fakta, která by studenti měli vědět o svém zdravotním pojištění a která jim mohou výrazně zjednodušit studentský život. Ten provázejí často velmi různorodé aktivity a události, které mají vliv na jejich zdravotní pojištění. Jedná se především o studijní a zahraniční stáže, přerušení studia, pracovní pobyty v zahraničí, ukončení studia atd.

Dohoda s městem Litvínov

Ikona

17. března 2008 - Starosta Litvínova Milan Štovíček a generální ředitel United Energy Petr Jeník podepsali v pondělí 17. března v litvínovské galerii Radniční sklípek dodatek Dohody o vzájemné spolupráci pro letošní rok. V pořadí třetí dodatek k této dohodě upravuje spolupráci mezi městem Litvínov a teplárenskou společností v oblasti podpory rozvoje města.
Dohodu o vzájemné spolupráci podepsala United Energy s městem Litvínov v roce 2006. Dotýká se oblasti dodávek tepla, péče o životní prostředí, předávání informací a podpory města a regionu ze strany teplárenské společnosti. V uplynulých dvou letech United Energy městu na základě ročních dodatků dohody přispěla částkou 730 tisíc korun, letos to bude dalších 500 tis. Kč.

1,8 milionu pro paralympijský tým

Ikona

16. března 2008 - Teplice / Ústecký kraj investuje 1 milion 800 tisíc korun do paralympijského týmu, který se skládá výhradně ze sportovců Tělovýchovné jednoty zdravotně postižených Nola Teplice. Tuto informaci poskytla Severočeskému Metropolu Irena Hybšová, generální sekretářka České federace Spastic Handicap. Z těchto finančních prostředků bude v nejbližší době zakoupen nový vůz Volkswagen Crafter – prodloužená verze - pro potřeby cyklistů a vozíčkářů. Ti zatím přepravu drahých kol nebo elektrických vozíků hráčů bocca řešili vozíkem, což bylo lákadlo pro zloděje, které do budoucna naštěstí odpadne. (js)

Včely už mají lék

Ikona

16. března 2008 - Teplicko / Z celkového počtu 449 včelstev na území bývalého okresu Teplice, přibližně 20 % podlehlo parazitnímu onemocnění zvanému varoáza. Na vině jsou dvě poslední teplé zimy, které drobnému parazitovi, jenž je nositelem nákazy, přály. „Matky nepřestávaly klást a varoa měla i v zimě dobré podmínky pro rozmnožování,“ vysvětluje Miroslav Hrubý, předseda Okresního výboru Českého svazu včelařů v Teplicích.

Tři obce z teplicka uspěly

Ikona

16. března 2008 - Teplicko / Tři z obcí na Teplicku uspěly v krajském kole soutěže Zlatý erb o nejlépe zpracované webové stránky. Obecní úřad v Modlanech a Obecní úřad v Mikulově si z Krajského úřadu Ústeckého kraje v Ústí nad Labem přivezly Cenu veřejnosti. Internetové stránky Obecního úřadu v Bystřanech byly odbornou porotou vyhodnoceny jako třetí nejlepší v Ústeckém kraji.
(js)⋌

Malý velbloud je na světě

Ikona

16. března 2008 - Malého velblouda dvouhrbého přivítali na světě ošetřovatelé a návštěvníci v chomutovském zooparku. Velbloudek patří mezi první mláďata narozená během letošního jara.

Velikonoce ve znamení kraslic

Ikona

16. března 2008 - Text: Jana Smutná Foto: Jiří Severský - Libotenice | Zeptáte-li se kohokoli, proč má rád Velikonoce, nejčastěji se dočkáte odpovědi: „Protože to jsou svátky jara.“ Takový byl skutečně jejich prapůvodní význam. Jako slavnost zmrtvýchvstání Ježíše Krista se slaví zhruba 2 tisíce let a jsou nejvýznamnějším svátkem církevního roku.

Metropol 2008 č. 6

Ikona

15. března 2008 - Lenka Taussigová><br>
V historii soutěže Miss ČR prozatím žádná jiná dívka nedostala tolik titulů jako rodačka z ústeckých Neštěmic Lenka Taussigová. V roce 2002 jich obdržela hned pět: Miss Internet, Miss Sympatie, Miss nejkrásnější vlasy, Miss nejkrásnější úsměv a Miss TV diváků. Později k nim přidala titul inženýrka ekonomie. O svůj vzhled a postavu pečlivě dbá, což dokazuje pravidelnými návštěvami posilovny.

Unikátní odkrývání fresek v kadaňském klášteru Čtrnácti svatých Pomocníků

Doprovodný obrázek

12. března 2008 - Ohleduplná a mimořádně zdařilá rekonstrukce Františkánského kláštera v Kadani byla před čtyřmi lety vyhlášena Stavbou roku 2004 Ústeckého kraje (i se zřetelem k jeho novému využití) a pokračují v něm nadále další unikátní práce – odhalování a postupná rekonstrukce vzácných fresek, tedy nástěnných maleb.

TAWAN- masáže s vůní dálek

Doprovodný obrázek

7. března 2008 - Tradiční thajská masáž je fenoménem, který si za poslední dobu získal nespočet příznivců i v zemích střední Evropy. Evropany stále víc láká mystika, kterou je thajská masáž obestřena i vůně dálek, které v sobě ukrývá. Umění tradiční thajských masáží se v téměř nezměněné podobě předává z generace na generaci déle než dva tisíce let.

Strana výpisu

... 4084 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

31.2%

 

Ne

46%

 

Zlepšuje se to

22.8%