Archiv článků - Český Metropol

Archiv článků

Maláčová: Kraje by měly peníze na sociální služby dostat 5. srpna

- Praha I Peníze na dofinancování sociálních služeb by kraje měly do 5. srpna, když patřičný návrh schválí vláda 10., nejpozději 17. června. O harmonogramu rozdělení financí informovala ministryně sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Krajům na péči schází aktuálně dvě miliardy korun.

Teplická kolonáda už v sobotu ožije módou! Těšte se na ty nejlepší návrháře a nejkrásnější modelky!

- Už 3. ročník Czech Fashion Weeku se uskuteční tuto sobotu 8. června přímo na lázeňské kolonádě u kulturního domu v Teplicích. Celkem 11 módních přehlídek šatů, spodního prádla i dalších outfitů, na pět desítek modelek, včetně missích krásek zazáří ve městě, které se kdysi přezdívalo „malá Paříž“.

Festival humoru Komedy fest byl plný velkých jmen, vše zakončila DJ show Leoše Mareše

- Plzeň I Už 6. ročník festivalu humoru Komedy fest v Plzni se nesl i letos ve znamení skvělých představení i velkých jmen českého showbyznysu, ale také ocenění za přínos českému humoru. V rámci nedělního Open Air v amfiteátru OC Plaza vše pak zakončila DJ Show Leoše Mareše.

Trabant slaví 55.narozeniny! Víte, jak se mu říkalo?

- Zwickau I Kdo ho tehdy neměl, skoro jako by nebyl. Pokud jste neměli v garáži či před domem Škodu 100 nebo 120, určitě tam stál Trabant. Ten nejznámější slaví letos 55 let od chvíle, kdy vyjel z německé fabriky.

Lukáš Krajčo bude reprezentovat Českou republiku na soutěži Mister Gay Europe

- Druhý muž v soutěži Gay Man ČR 2018, Lukáš Krajčo, byl vybrán mezi 10 soutěžících na Mister Gay Europe 2019. V týdnu od 1. do 7, července 2019 bude mít Česká republika svého zástupce v této soutěži. Praha I Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Německo, Itálie, Norsko, Polsko, Portugalsko, Švýcarsko a Ukrajina. To je 10 států, které se letos utkají v Kolíně nad Rýnem o titul. Nás bude reprezentovat 26 letý rodák z Prahy, Lukáš Krajčo.

V Paříži si už v parku cigaretu nezapálíte!

- Paříž I Kuřáci budou mít v pařížských parcích nově smůlu. Od příští soboty 8. června si už v mnohých cigaretu nezapálí. Zákaz se týká 52 parků metropole, doposud platil jen na šesti místech. Mnozí obyvatelé francouzské metropole tuto novinku vítají.

Nejen auta, motorky, ale i drony budou mít své „espézetky“.

- Praha I Desetitisíce lidí, kteří se naučily používat drony, si je budou muset zaregistrovat a skládat prostřednictvím online testu zkoušky zaměřené nejen na jejich ovládání, ale také na znalosti meteorologie. Čeká je také prokázání znalosti pravidel, které používání bezpilotních létajících prostředků upravují.

Režisér Troška si do pohádky vybral skutečně skvělého vodníka! Co říkáte?

- Veltrusy I Zdeněk Troška je pověstný tím, že když se do něčeho pustí, stojí to za to. Jeho komedie i pohádky mají vždy obrovskou návštěvnost a sledovanost a snaží se role obsazovat tak, aby byly zajímavé po všech stránkách. Vodník do nové pohádky Zakleté pírko se mu skutečně povedl! Sami se podívejte....

Velký úspěch mladé zpěvačky: Ewa Farna si ji vybrala jako svou předskokanku!

- Praha I Mladá, teprve 17letá zpěvačka Nelly slaví čím dál větší úspěchy! Zatím je známá spíše z muzikálů Kvítek mandragory, Kocour v botách nebo filmů Špunti na vodě a Strašidla. Teď se ale začíná prosazovat i jako sólová zpěvačka. Se svou kapelou nedávno jela tour s Michalem Hrůzou, a jen co si na chvilku odskočila na dovolenou, má za sebou další koncerty a Ewa Farna ji dokonce dala zajímavou nabídku.

Janek Ledecký a Ivan Hlas spolu, dokonce i v Rudolfinu!

- Praha I Janek Ledecký a Ivan Hlas spolu. Kdo by si myslel, že tito dva interpreti k sobě neladí, plete se. Letos na podzim se spolu objeví v několika českých městech a v Praze spolu vystoupí dokonce i ve slavném Rudolfinu! Už teď je možné si zajistit vstupenky.

Strana výpisu

5 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

36%

 

Ne

40.6%

 

Zlepšuje se to

23.4%